Оздоровлення дітей влітку.

Мета:

Оздоровлення дитячого організму та забезпечення позитивного емоційного стану дітей в літній період зусиллями працівників ДНЗ і батьків вихованців

Завдання:

Ø Охопити системним оздоровленням дітей дошкільного закладу шляхом введення гнучкого динамічного режиму, оптимізації рухового режиму, використання різноманітних засобів та форм загартування.

Ø Використання пошуково-дослідницької діяльності для формування природничої компетентності дошкільників та їх ціннісного ставлення до предметного світу.

Ø Продовжувати здійснювати просвіту батьків з питань оздоровлення і розвитку дітей.

Ø Розширити та поповнити розвивальне середовище ДНЗ у відповідності до освітніх ліній та вимог безпеки

Пріоритетні напрями роботи на літній оздоровчий період:

· Створення сприятливих умов для формування основ здорового способу життя, підвищення опірності організму проти захворювань;

· Продовження поглибленої роботи з розвитку у дошкільників позитивного ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з літніми народними та календарними святами;

· Удосконалення шляхів організації оздоровчої роботи та повноцінного відпочинку дітей;

· Активізація взаємодії з батьками з питання забезпечення психоемоційного комфорту дитини в умовах дошкільного закладу.


Описовий звіт

про організацію оздоровлення дітей

влітку 2019 року

в Липоводолинському ДНЗ (ясла-садок) «Берізка»

Оздоровлення дітей в літній період - складова частина роботи нашого дошкільного закладу. Оздоровча літня кампанія в дитячому навчальному закладі спрямована на зміцнення фізичного, духовного, психологічного комфорту, позитивне самопочуття, спокій, задоволення дітей дошкільного віку. Для цього в дошкільному навчальному закладі були створені такі умови:

- у літній оздоровчий період дошкільний навчальний заклад був забезпечений педагогічними кадрами, медичними працівниками;

- робота з організації освітнього процесу носила оздоровчий характер;

- були створені умови для проведення комплексу фізкультурно-оздоровчих, загартовуючих заходів;

- забезпечено раціональне збалансоване вітамінізоване харчування, питний режим.

Оздоровчий період в дошкільному навчальному закладі тривав з 01 червня 2018року по 31 серпня 2018 року. У даний період в ДНЗ працювало 4 вікові групи з 10,5 годинним перебуванням дітей . Списочний склад налічував 95 дітей. Майже всі діти пройшли оздоровлення під час літнього-оздоровчого періоду.

Для якісного проведення оздоровчого періоду було розроблено план роботи та забезпечено його виконання. Відповідно до плану заходів робота проводилася за трьома напрямками: з кадрами, дітьми, батьками.

Для педагогічних працівників було проведено:

- педагогічну раду «Організація літнього відпочинку»;

- інструктажі: «Організація охорони життя і здоров'я дітей», «Безпека життєдіяльності дітей», «Правила пожежної безпеки та охорони праці», «Дотримання температурного та питного режиму влітку»;

- педагогічні години: «Організація літнього відпочинку дітей, «Рухова активність, як засіб повноцінного розвитку дітей. Створення безпечних умов під час рухової діяльності дітей влітку та попередження дитячого травматизму», «Формування у дітей потреби в експериментальній діяльності», «Вітаміни - наші друзі»;

- консультації: «Організації ігрової діяльності дітей з піском та водою влітку», «Здоров’я дитини – найголовніша цінність», «Формування основ компетентності безпечної життєдіяльності дошкільників», «Організація та проведення спостережень в природі», «Особливості планування освітньої роботи у ДНЗ на літній період», «Організація загартування влітку», «Поєднання традиційних і нетрадиційних чинників – запорука успішної оздоровчої роботи», «Створення розвивального середовища в ДНЗ», «Організація різних видів діяльності дошкільників на свіжому повітрі : під час прогулянок, цільових екскурсій, піших переходів», «Адаптація малюка до умов дошкільного закладу», «Обережно – отруйні рослини та гриби», «Безпека дитини в лісі», «Якщо дитину вжалила бджола».

Робота педагогічного колективу була активізована щодо організації змістовного дозвілля дітей. Діяльність дітей влітку проводилася відповідно до вимог програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі». Це систематична планомірна робота з усіх розділів програми, на свіжому повітрі організовувалися всі види дитячої діяльності. Заняття з дітьми проводилися щоденно (по 1 в кожній віковій групі). Це колективні заняття або заняття з невеликими групами дітей ( індивідуальні) для повторення і закріплення знань, отриманих дітьми протягом навчального року, які проводилися в повсякденному житті, в різноманітних іграх.

Оздоровча робота з дітьми складалася з повітряного загартування, ходьби босоніж по трав’яному покриттю та інших. Систематично велася робота направлена на розвиток та укріплення здоров’я кожної дитини.

В кожній віковій групі розроблено основні фізкультурно – оздоровчі заходи на літні період:

- Ранкова гімнастика;

- Заняття з фізичної культури;

- Рухливі ігри;

- Фізкультхвилинки;

- Спортивні ігри та вправи;

- Піші переходи;

- Цільові прогулянки;

- Гімнастика пробудження;

- Загартувальні заходи;

- Спортивні свята, розваги.

Педагогічний персонал дбав про змістовність ігрової та інших видів діяльності дітей на свіжому повітрі, забезпечував емоційний комфорт, захист дітей від будь-яких дій, які можуть зашкодити їхньому здоров’ю.

У літній час значна увага приділялася проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, повітрям. Вихователі організовували працю дітей на квітнику, городі, в куточку природи по догляду за рослинами. Літня пора сприяє активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу.

З метою формування уявлень дітей щодо безпеки життєдіяльності, навчання діям у небезпечних ситуаціях було проведено екскурсію до Пожежної частини, де діти мали змогу поспілкуватися з пожежниками, дізнатися багато цікавого та корисного.

Особливу увагу педагоги приділяли організації і проведенню літніх спортивних і музичних свят та розваг:

1 червня 2017 року в садочку проведено свято до Дня захисту дітей «Карусель дитинства». На святі діти зустрілися з веселим клоуном Бімом та разом з ним розважалися у веселих іграх та змаганнях, роповідали вірші, співали пісні. Всі дітлахи веселились, як дружна велика сім’я . Родзинкою свята стала святкова дискотека. По закінченню свята діти отримали смачні подарунки: банани, цукерки, соки. Захід пройшов весело та приніс задоволення усім учасникам.

А також в цей день спортивна команда вихованців старшої групи «УМКА» взяли участь у районній спартакіада «Малятко». Всі учасники отримали грамоти, подарунки, а головне - незабутні враження про день, коли вперше долалися не легкі дистанції та завдання.

Особливою магією для дітлахів стало народження різнобарвних мильних бульбашок, які вони спостерігали під час розваги «Мильні бульбашки веселі». Свято принесло дітям велике задоволення, позитивні емоції, адже вони були не тільки спостерігачами, але і активними учасниками утворення мильних бульбашок. Діти з радістю і задоволенням готувалися до цього свята, всі принесли в дитячий садок мильні бульбашки і не могли дочекатися, коли в повітря злетять сотні різнокольорових бульбашок. Мильні бульбашки заполонили весь дитячий майданчик, скрізь лунав дитячий сміх, звучали веселі пісні та захоплюючі танці. Кумедний клоуном Петрик розважав вихованців садочка у веселих конкурсах та змаганнях.

Діти І молодшої групи показали свої артистичні здібності під час інсценізації казки «Пригоди Колобка».

Під час екскурсії до парку, діти ІІ молодшої групи, розважалися у спортивній розвазі «Літні забави». Вони грали в ігри з м’ячами, брали участь у цікавих змаганнях та естафетах. Радість, задоволення, бажання перемогти - такий настрій панував у кожного малюка.

Оригінальною та цікавою для дошкільнят була розвага «Парад капелюшків». В гості завітали казкові герої : Незнайко та морський Пірат. Вони приготувала для малюків безліч цікавих завдань, захоплюючих розваг. Та головними героями на святі звичайно стали капелюшки: з ними танцювали, грали в ігри та конкурси, про них співали. І ось настала довгоочікувана мить – розпочався парад, на якому кожна дитина вихваляла свій капелюх та демонструвала його. В кінці параду учасники були нагороджені у номінаціях – отримали медалі.

Під час розваги «Квітковий дивограй» діти зустрілися з Квітковою феєю та її помічниками Метеликом і Бджілкою, які прилетіли до малям за допомогою. Діти допомагали їм збирати медок, розпізнавати квіти, а потім разом грали в цікаві ігри та танцювали. Малята закріпили знання про найпрекрасніші творіння природи, які милують око та навіть лікують. Під час проведення заходу використовувалися музичні ігри, які прикрасили розвагу та створили святковий настрій у малят. Розвага пройшла цікаво та весело.

Протягом літа з дошкільнятами проводилося багато розваг, показів лялькових вистав, перегляду мультфільмів. Ці заходи надовго запам’ятаються малюкам радістю і посмішками.

Вихователі вікових груп постійно проводили роз’яснювальну робота з батьками та вихованцями садочка щодо дотримання правил поведінки на воді, з легко займаними та вибухонебезпечними предметами і речовинами, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, попередження та лікування теплових і сонячних ударів, укусів комах, можливого отруєння грибами, ягодами, рослинами, запобігання кишково-шлункових інфекцій та інших видів дитячого травматизму. А також залучали батьків до створення розвивальних осередків, оформлення групових приміщень, благоустрою території ДНЗ.

Аналіз харчування показав:

· вихователі дотримувалися вимог програми щодо виховання культурно-гігієнічних навичок дошкільників;

· помічники вихователів виконували санітарні норми організації харчування в групах.

Адміністративно-господарська робота у літній оздоровчий період була направлена на створення безпечних умов перебування дітей, підвищення рівня безпечності освітньо-виховного процесу, спрямованого на виключення випадків травматизму серед дітей та працівників дошкільного навчального закладу.

Функціонуючі групи влітку в достатній кількості були забезпечені виносними іграшками, спеціальними атрибутами для сюжетно-рольових, дидактичних, рухливих, будівельних ігор, іграшками для ігор з вітром, піском, водою, твердим та м’яким інвентарем, миючими та дезінфікуючими засобами.

Відремонтовано всі ігрові майданчики, завезено пісок у пісочниці, пофарбовано обладнання на дитячих майданчиках. Всі майданчики доповнено новим традиційним та нетрадиційним обладнанням.

Забезпечено безперервну роботу систем водопостачання та каналізації, гарячої проточної води, холодильного та технологічного обладнання.

Робота педагогічного колективу була активізована щодо організації змістовного дозвілля дітей. Діяльність дітей влітку проводилася відповідно до вимог програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі». Це систематична планомірна робота з усіх розділів програми, на свіжому повітрі організовувалися всі види дитячої діяльності. Заняття з дітьми проводилися щоденно (по 1 в кожній віковій групі). Це колективні заняття або заняття з невеликими групами дітей ( індивідуальні) для повторення і закріплення знань, отриманих дітьми протягом навчального року, які проводилися в повсякденному житті, в різноманітних іграх.

Заходи з дітьми, передбачені планом роботи літньої оздоровчої кампанії, були виконані педагогами закладу у повному обсязі. Таким чином, слід відзначити, що оздоровчий період 2018 року в закладі проведено на належному рівні.

/Files/images/155.gif

День захисту дітей

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN5809.JPG

Розваги на батуті

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6052.JPG

Зміцнюємо своє здоров'я

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6061.JPG

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6272.JPG

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6190.JPG

/Files/images/zdorovyazberejennya/IMG_20170706_111329.jpg

Праця в природі

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6212.JPG

Ознайомлення з працею дорослих

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6358.JPG

Екскурсії в природу

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6131.JPG

Свято бантиків

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6319.JPG

Свято мильних бульбашок

/Files/images/zdorovyazberejennya/DSCN6010.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 541

Коментарi