І етап Обласного фестивалю "Гармонія руху"

2015-10-23

/Files/photogallery/DSC_0038.JPG

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 03.04.2015 №511-ОД «Про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах у 2015 році» та з метою збереження та зміцнення здоров'я дітей дошкільного віку, активізації роботи у фізкультурно-оздоровчому напрямі, формуванні здорового способу життя, валеологічного світогляду, художньо-естетичного розвитку, з 15 по 23 жовтня 2015 року у дошкільному закладі проведено обласний фестиваль «Гармонія руху».

- стимулювання рухової, музичної, художньо-естетичної діяльності дітей;

- забезпечення та збереження фізичного, психічного і духовного здоров'я дітей;

-формування у дітей емоційно-позитивного відношення до гри, руху, танців, спортивних ігор і вправ;

- стимулювання батьків до оздоровлення дітей, участі в навчально-освітньому процесі дошкільного навчального закладу;

- вдосконалення педагогічної майстерності вихователів.

Для повної реалізації завдань, максимального досягнення поставленої мети було розроблено програму проведення фестивалю «Гармонія руху» в ДНЗ.

Відповідно до розробленої програми фестивалю тривали заходи, спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я дітей.

Програма фестивалю передбачала охоплення дітей різних вікових категорій, участь батьків вихованців, використання упродовж фестивалю різноманітних форм організації дитячої життєдіяльності на кожний день фізкультурно-оздоровчого, валеологічного, художньо-естетичного спрямування з активним використанням рухів і музики у фізичних вправах, рухливих іграх, танцях.

Вихованці, батьки та працівники дошкільного навчального закладу були активними учасниками спортивних розваг та естафет, фізкультурно-оздоровчих занять, змагань та конкурсів, рухливих ігор, прогулянок еколого-оздоровчими маршрутами, екскурсіїй, консультацій та тематичних бесід.

Отже під час Фестивалю було проведено:

15.10.2015 року проведено відкриття Фестивалю під гаслом «Любов до життя, любов до рухів, любов до дітей», де завідувачка закладу привітала всіх учасників заходу, побажала здоров’я, гармонійного розвитку, гарного настрою та наголосила на тому, що виховати здорових, гармонійно розвинутих дітей – головна мета нашого дитячого садка, бо саме вони визначають майбутнє благополуччя країни, рівень життя, культури та розвитку науки.

Цього ж дня було проведено фізкультурно-музичне свято «Золота осінь» присвячене різноманітним естафетам та музично-рухливим іграм.

Кожен ранок для малят розпочинався з імунної або сюжетної ранкової гімнастики: «Ми малята- здоров’ята», «Ми – спортсмени», а також гімнастики з стрічками, з прапорцями, з брязкальцями, на фітболах;

З дітьми дошкільних груп проведені тематичні заняття:

- валеологічні заняття - «Зубки біленькі, дітки здоровенькі», «Дивлячись у дзеркальце» ( з дітьми ІІ молодших груп), «Зростаємо здоровими» (середня група), «Як ми дихаємо і навіщо?» (старша група);

- заняття з ознайомлення з природою рідного краю та навколишнім – «Великі та маленькі серед домашніх тварин» (ІІ мол.гр. №1), «Дощові краплинки», «Природа восени» (ІІ мол.гр.№2), «Селище, у якому я живу» (середня група), «Дарунки осені» (старша група);

- музичні заняття – «Малята і звірята» (ІІ мол.гр. №1), «Лялька захворіла» (ІІ мол.гр. №2), «На гостинах у бабусі Настусі» (середня група), «Осінь полюбляємо, на музичних інструментах граємо » (старша група);

- фізкультурні заняття – «Веселі курчата» (ІІ мол.гр. №1), «Веселий зоопарк» (ІІ мол.гр. №2), «Подорож до загадкового лісу» (середня група), «Малюки-мандрівники» (старша група);

Протягом тижня діти зустрічалися з казковими героями: лікарем Айболитом, спортсменом Ведмедиком, клоунами Бомом та Бімом, Буратіно які розповідали дітям про вплив заняття спортом на здоров’я дітей та проводили з ними рухливі ігри, спортивні свята;

З дошкільнятами старшої та середньої груп були проведені екскурсії до осіннього парку «Приймай осінь гостей» та до лісової галявини «Краса осіннього лісу», де дітлахи мали змогу не лише поспостерігати за змінами в природі, а й пограти в рухливі ігри: «Іменний пиріг», «Коровай», «Влуч у корзину», «Лови, кидай падати не давай»., позмагатися в естафетах «Хто швидше до прапорця», «Влуч у кільце», «М’яч ведучому».

Кожного дня після денного сну проводилися комплекси вправ гімнастики пробудження: «Прокидаємося, потягаємося-сили набираємося», «Потягусики», «Посміхнись та до друга повернись», «Малюки-здоров’ячки».

Протягом дня проводилися цілющі мудри. Вони оптимізували діяльність дихальної системи дітей, покращували настрій, знімали напругу та втому.

Під час прогулянок на майданчиках садочка проводилися рухливі, хороводні ігри: «В хороводі були», «Мишоловка», «Ходить гарбуз по городу», «Подоляночка», «Іди, іди, дощику», «Гуси - лебеді» та багато інших.

Розвиваючи в дітей гармонію рухів, ми педагоги, не забуваємо про музичну гру-драматизацію, де поєднуються музичні рухи, співи, гра на дитячих музичних інструментах, художнє слово, міміка. Вихованці драматичного гуртка «Казкарики» з задоволенням взяли участь у драматизації казки «Ходить гарбуз по городу» та продемонстрували свої артистичні здібності і таланти.

У ІІ молодших групах №1 та №2 було проведено театралізовані вистави за участі дітей: «Рукавичка та «Стара казка на новий лад Колобок».

Допомагає дітям розкрити в собі танцювальні здібності керівник

хореографічного гуртка «Промінчики», де діти полюбляють танцювати та отримують насолода і впевненість у собі. Дошкільнята відчувають гармонію і радість та із задоволенням відвідують гурток.

А також практичним психологом було організовано загальну виставку

дитячих малюнків на тему: «Щастя – просто жити» та проведено з дітьми

старшої та середньої груп прогностично- розвивальні заняття «Настрої кумедного мишеняти Крутика».

Для батьків вихованців підготовлені тематичні інформаційні ширми з порадами та рекомендаціями щодо використання рухів та музики у зміцненні здоров’я дітей: «Життя – це рух, а рух – це життя», «Про здоров’я треба знати – про здоров’я требі дбати».

Завершився Фестиваль музично - спортивним святом «Тато, мама, я – спортивна сім’я» за участю батьків вихованців закладу ( дітей старшої та середньої груп), під час якого сім’ї змагалися в різноманітних конкурсах – естафетах, наприкінці свята всі учасники були нагородженні грамотами за активну участь в змаганнях та подарунками. Батьки зауважили, що такі спортивно – масові заходи спонукають сім’ї до здорового способу життя.

Підсумком стала бесіда «Що найбільше запам’яталося та сподобалося», де діти висловили свої враження від життя у садочку.

Проведена робота принесла задоволення, як і дітям так і дорослим, адже усмішка та задоволення говорить про те, що ми здорові та щасливі, а гармонія у русі присутня щодня, щогодини, щохвилини.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Кiлькiсть переглядiв: 258

Коментарi